Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierujący odjechał z miejsca zdarzenia

25 stycznia 2021 19:50

Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie u 31-latka, który spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policja apeluje o wyobraźnię i rozwagę. W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu nowotarskiego doszło łącznie do 30 kolizji, 1 wypadku drogowego i ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóch nietrzeźwych kierujących odjechało z miejsca zdarzenia, a jeden wjechał do rowu, porzucił pojazd i poszedł do domu.

Nietrzeźwy kierujący odjechał z miejsca zdarzenia

W piątek przed południem w Ochotnicy Dolnej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Po przyjeździe funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zarysował  jadącego z naprzeciwka forda. Po zatrzymaniu pojazdów z opla wysiadł mężczyzna, a jego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Kobieta kierująca fordem oświadczyła, że na miejsce wzywa policję, wtedy mężczyzna kierujący oplem odjechał.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia, rozpytania świadków policjanci rozpoczęli poszukiwania 31-latka. Podczas przejazdu na jednej z posesji w sąsiedniej miejscowości funkcjonariusze zauważyli stojącego opla. Odnalazł się również 31-letni kierujący.  Badanie alkomatem wykazało  ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zimowe warunki wymagają od kierujących większej wyobraźni i rozwagi. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i wymaga szybkiej reakcji, a alkohol może spowodować utratę kontroli nad pojazdem i doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.  Apelujemy o rozsądek! Piłeś? Nie jedź! – apeluje policja. 

os 25.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również