Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierowca i agresywny pasażer

19 kwietnia 2023 23:24

Policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce wracając do domu po służbie wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierującego, który nadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Natomiast agresywny pasażer i zarazem brat kierowcy odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, używanie słów nieprzyzwoitych, niepodanie swoich danych i niewykonywanie poleceń mundurowych.

Nietrzeźwy kierowca i agresywny pasażer

W  niedzielę (16 kwietnia br.) po godzinie 22, policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce wracał do domu swoim samochodem po zakończonej służbie. W Spytkowicach uwagę funkcjonariusza zwrócił jadący przed nim samochód osobowy marki Audi, którego kierowca jechał „wężykiem” i miał problem z utrzymaniem  prawidłowego toru jazdy.  Sposób jazdy kierowcy audi wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. O swoich przypuszczeniach policjant poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a sam pojechał za audi.

W pewnym momencie w rejonie dworca PKP w Chabówce, kierowca audi zatrzymał się na parkingu. Funkcjonariusz podbiegł do pojazdu, wyczuł od kierowcy alkohol i nie miał już wątpliwości, że ten był pijany. Policjant natychmiast wyłączył silnik w audi i wyjął kluczyki ze stacyjki  uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z rabczańskiego komisariatu. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile. Okazało się także, że  nie posiada  uprawnień do kierowania pojazdami. Tymczasem pasażerowi i zarazem bratu kierowcy „nie spodobała się” interwencja mundurowych. Agresywny i pijany 31-latek zaczął przeklinać, znieważył policjantów, nie podał swoich danych i nie wykonywał wydawanych przez nich poleceń.

Bracia zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a po wykonaniu czynności przekazani pod opiekę matki. Kierowcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażer  odpowie za popełnione wykroczenia  i za  przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego – za co  grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

os 19.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również