Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy 48-latek utknął na rondzie w pryzmie śniegu

1 marca 2021 15:48

Funkcjonariusz nowotarskiej komendy chciał pomóc kierującemu, który wjechał na pryzmę śniegu i miał problem z wyjazdem. Okazało się, że kierowca był pijany.

Nietrzeźwy 48-latek utknął na rondzie w pryzmie śniegu

27 lutego br. przed południem policjant na co dzień zajmujący się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu zauważył kierującego oplem, który na rondzie w Nowym Targu  stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i utknął na pryzmie śniegowej. Kierowca miał problem z wyjechaniem na jezdnię, więc funkcjonariusz podszedł do kierowcy sprawdzić, czy wszystko w porządku i zaproponował pomoc. 

Kiedy kierujący wysiadł z pojazdu miał chwiejny krok, co od razu wzbudziło podejrzenia policjanta. Następnie podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny alkohol. Wiedząc, jak duże zagrożenie na drogach stwarzają nietrzeźwi kierujący, policjant nie dopuścił do dalszej jazdy i o zaistniałej sytuacji poinformował Policję. Na miejsce przybył partol ruchu drogowego nowotarskiej komendy.

Kierującym okazał się 48-letni obywatel Ukrainy, a badanie trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Opel, którym kierował został odholowany na parking strzeżony.

Następnego dnia 48-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

os 01.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również