PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Niesprzedane chryzantemy trafią do Nowego Targu?

5 listopada 2020 19:57

Burmistrz miasta złożył wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyjęcie chryzantem od producentów poszkodowanych ubiegłotygodniową decyzją rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy na Uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jeżeli tylko w lokalnym oddziale ARiMR pojawi się deklaracja przedsiębiorców o chęci uzyskania rekompensaty finansowej, wówczas ich kwiaty trafią na nowotarskie nagrobki i pomniki.

Niesprzedane chryzantemy trafią do Nowego Targu?

Do jutra Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie deklaracje od poszkodowanych producentów, którzy przez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości o zamknięciu cmentarzy nie sprzedali wyprodukowanych chryzantem. Z pomocy finansowej – zapewnionej przez ARiMR – będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy na zbyciu mają co najmniej 50 kwiatów.

Do programu rozdysponowania zalegających chryzantem zgłosił się również Nowy Targ. Burmistrz miasta Grzegorz Watycha wystosował wniosek do ARiMR, w którym wyraził chęć przyjęcia trzystu takich kwiatów. Jeżeli tylko w lokalnym oddziale agencji pojawi się deklaracja przedsiębiorcy o chęci zbycia takiej (bądź mniejszej) liczby chryzantem, wówczas Nowy Targ je przyjmie, a następnie pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji rozdysponują na terenie miasta.

Jak do tej pory w lokalnym ARiMR nie pojawiła się żadna deklaracja producenta w sprawie zbycia kwiatów. Jeżeli tylko takowa się pojawi, wówczas chryzantemy trafią na pomniki w Parku Miejskim oraz na groby, którymi opiekuje się ZGZiR. 

Producenci, którzy dopiero planują złożyć deklarację chęci zbycia chryzantem i uzyskania rekompensaty finansowej, muszą zwrócić się w tej sprawie nie do Urzędu Miasta Nowy Targ a do najbliższego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za wszelkie formalności w tej sprawie jak i rekompensaty finansowe odpowiada ARiMR. Termin składania deklaracji mija 6 listopada 2020.

Rząd szykuje rekompensaty dla poszkodowanych handlowców

Piotr Starmach 05.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również