Kamery live
prognoza pogody

Nieskuteczne “Szarotki”

4 marca 2016 19:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

Niestety nie udało się hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ odnieść pierwszego zwycięstwa w półfinałowej rywalizacji z GKS Tychy. Mimo głośnego wsparcia ponad trzy tysięcznej publiczności „Szarotki” przegrały piątkowe spotkanie 0:2. 

O niepowodzeniu nowotarżan zadecydowała tylko i wyłącznie ich nieskuteczność. W ciągu 60 minut gry gospodarze mimo licznych sytuacji nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego w bramce rywali Stefana Žigárdy. Podhalanie w całym meczu oddali 32 celne strzały, ale żaden z nich nie okazał się skuteczny. 

A goście dwukrotnie trafili do bramki Podhala. Najpierw uczynił to w 17 min Adam Bagiński – w momencie gry w liczebnej przewadze swojego zespołu, a na 24 sekundy przed końcem meczu wygraną gości przypieczętował Martin Vozdecky, strzałem do pustej bramki (Podhale  wycofało bramkarza).

Mimo porażki, chcę pogratulować swojej drużynie, bo w moim odczuciu zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, wydaje mi się, że najlepsze w dotychczasowym play-off. Chłopcy dali z siebie maksimum.  Niestety byliśmy nieskuteczni o czym w głównej mierze zadecydowała świetna postawa Zigardego. W dużym stopniu o losach meczu zadecydowała ta pierwsza, nieszczęsna i feralna bramka. W trzeciej tercji musieliśmy też skorygować nieco ustawienie, bowiem kontuzji barku nabawił się Tapio. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale dopóki jeszcze tli się szansa to będziemy walczyć – powiedział trener Podhala, Marek Ziętara.

Kolejne spotkanie już w sobotę, także w nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej (godzina 18). Dla „Szarotek” to mecz ostatniej szansy, bowiem porażka automatyczne eliminuje ich już z walki o finał. 

Podobnie jak z piątkowego meczu także i z sobotniego bezpośrednią transmisję on-line przeprowadzi portal nowytarg24.tv

A pod tekstem dostępny jest zapis video z meczu piątkowego. 

TatrySki Podhale – GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Bagiński (Hertl, Rzeszutko) 17, 0:2 Vozdecky (Kolarz) 60.  Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa), Maciej Pahucki (Gdańsk). Kary: 8-10 min. Widzów: 3000. Stan rywalizacji: 0:3. 

Podhale: Raszka – Haverinen, Jaśkiewicz, Tapio, Zapała, Jokila – Tomasik, Kania, Gruszka, Bryniczka, Wronka – Łabuz, Mrugała, Michalski, Neupuer, Wielkiewicz – Wojdyła, Sulka, McGregor, D. Kapica, Różański

Tychy:   Žigárdy – Ciura, Kolarz, Witecki, Galant, Bepierszcz – Pociecha, Hertl, Łopuski, Majoch, Woźnica – Kotlorz, Kolusz, Vozdecky, Komorski, Vitek – Jeziorski, Gazda, Kogut, Rzeszutko, Bagiński. 

 

NT24TV 04.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również