Kamery live
prognoza pogody

Nieletni stracił panowanie nad Quadem

28 maja 2024 16:00

15-latek jadąc drogą publiczną w Falsztynie stracił panowanie nad quadem i doprowadził do jego wywrócenia. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Z uwagi na wiek sprawa chłopaka  trafi do sądu rodzinnego. Policjanci będą ustalać również dlaczego właściciel quada dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę bez wymaganych uprawnień.

Nieletni stracił panowanie nad Quadem

W sobotnie popołudnie, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani do wypadku z udziałem quada w Falsztynie. Na miejscu obecna była już załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy poszkodowanemu kierowcy i przewiozła go do szpitala na badania. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że quadem kierował 15-latek. Chłopak stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Czterokołowiec nie był zarejestrowany i dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, a nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dalsze czynności w sprawie zdarzenia będą prowadzić policjanci z nowotarskiej komendy. Z uwagi na wiek sprawa chłopaka trafi do sądu rodzinnego.   

 

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 28.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również