Kamery live
prognoza pogody

Nielegalny pobór energii elektrycznej

24 marca 2018 09:52

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ujawnili w jednym z budynków mieszkalnych nielegalne podłączenie do skrzynki ze złączem pomiarowym. Właściciel lokalu odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść do kilku tysięcy złotych.

Nielegalny pobór energii elektrycznej

20 marca rabczańscy funkcjonariusze w Skawie w trakcie czynności służbowych w jednym z budynków mieszkalnych ujawnili kradzież energii elektrycznej. W lokalu zastali nietrzeźwego właściciela, który oglądał telewizję, dogrzewał się grzejnikiem elektrycznym pomimo braku układu pomiarowego. W toku oględzin mundurowi ustalili, że amatorskie przyłącze poprowadzone było ze skrzynki ze złączem pomiarowym na sąsiedniej posesji. Zanim jednak  mężczyzna podłączył przewód elektrycznego zniszczył zabezpieczenie i dokonał włamania do skrzynki. Kradzionym prądem zasilane były wszystkie urządzenia elektryczne w mieszkaniu. Na miejscu obecni byli również  kontrolerzy firmy energetycznej, a także pogotowia energetycznego, którzy zdemontowali nielegalne przyłącze, zabezpieczyli i zaplombowali oraz sporządzili protokół kontroli układów elektrycznych.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.  Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór prądu.

Nielegalne przyłącze to nie tylko kradzież prądu. Amatorsko wykonana instalacja stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo, często jest przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób postronnych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również