Kamery live
prognoza pogody

Niekończące się pasmo sukcesów unihokeistów z Nowego Targu

12 grudnia 2022 12:55

Czwarte z rzędu zawody o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w unihokeju, tym razem w kategorii Igrzyska Dzieci chłopców wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Chłopcy poszli w ślad swoich starszych kolegów, którzy kilka dni wcześniej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej również sięgnęli po tytuł mistrzowski.

Niekończące się pasmo sukcesów unihokeistów z Nowego Targu

W turnieju organizowanym przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy SZS w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu udział wzięło 7 drużyn. Drużyna z “jedenastki” przez fazę grupową przeszła jak burza – w trzech meczach zdobyła 25 bramek nie tracąc żadnej. W półfinale również reprezentanci powiatu pewnie pokonali chłopaków z Oświęcimia 6:0.

Schody zaczęły się w finale, gdzie mecz po zaciętej walce zakończył się remisem 1:1. Tytuł Mistrza Małopolski rozstrzygnęły rzuty karne, w których nowotarżanie wygrali z SP 3 Trzebinia 2:1. Jest to czwarty tytuł Mistrza Małopolski, który wywalczyła w tym roku reprezentacja powiatu nowotarskiego w unihokeju.

Skład zwycięskiej drużyny: Dobrzyński Wiktor, Duda Eryk, Kamiński Jan, Marek Maciej, Molek Maciej, Parszywka Bartosz, Pieprzak Jakub, Szlachtowski Mieszko, Walicki Bartłomiej, Węglarczyk Patryk, Wsół Gabriel, Zubek Szymon. Opiekunem i trenerem drużyny jest Bartosz Gotkiewicz.

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu a zwycięskie drużyny dekorowali – Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Mrowca – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 11 Nowy Targ – powiat NOWOTARSKI

2. SP 3 TRZEBINIA – powiat CHRZANOWSKI

3. SP 11 OŚWIĘCIM – powiat OŚWIĘCIMSKI

4. SP 2 KRYNICA-ZDRÓJ – powiat NOWOSĄDECKI

5. SP 21 NOWY SĄCZ – powiat M. NOWY SĄCZ

6. SP RUDAWA – powiat KRAKOWSKI

7. SP2 MSZANA DOLNA – powiat LIMANOWSKI

mat. nadesłane

os 12.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również