Kamery live
prognoza pogody

„Niedźwiedzie nie istnieją” oraz „W nich cała nadzieja” w Kinie MCK Nowy Targ

18 grudnia 2023 15:59

Od 12 grudnia (wtorek) MCK zaprasza na dwie nowe premiery do Kina MCK Nowy Targ: irański melodramat „Niedźwiedzie nie istnieją” oraz polski znakomity film sci-fi „W nich cała nadzieja”. Bilety 16zł ulgowe i 18zł normalne.

„Niedźwiedzie nie istnieją” oraz „W nich cała nadzieja” w Kinie MCK Nowy Targ

Niedźwiedzie nie istnieją /Khers nist/, reż. Jafar Panahi, prod. Iran 2022, 106min, od 15 lat, napisy

12 grudnia (wtorek) godz.20.10

15 grudnia (piątek) godz.18.15

20 grudnia (środa) godz.20.10

27 grudnia (środa) godz.17.30

 

Opis: Panahi kontynuuje podjętą we wcześniejszych filmach specyfikę zacierania granicy pomiędzy realizmem a fikcją. Jest to też sposób na uniknięcie irańskiej cenzury, z wiarą, że widzowie odczytają subtelne znaczenia. Reżyser, grający samego siebie, dociera do wioski niedaleko granicy z Turcją. Tuż obok kręcony jest pod jego kierownictwem film o irańskiej parze, Zarze i Bakhtiarze, którzy mają nadzieję znaleźć azyl we Francji. Równolegle prowadzony jest drugi wątek miłosny pary z wioski, dość burzliwy. Partnerom przeszkadzają ukryte, nieuniknione przeszkody, siła przesądów i mechanika władzy. Niedługo po ukończeniu filmu – kręcono go potajemnie na początku tego roku – Panahi został skazany w Iranie na sześć lat więzienia.

 

W nich cała nadzieja, reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, 89min, od 12 lat, po polsku

12 grudnia (wtorek) godz.godz.18.30

15 grudnia (piątek) godz.20.15

20 grudnia (środa) godz.18.30

 

Opis: W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.

Piotr Starmach 18.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również