Kamery live
prognoza pogody

Niedziela z psimi zaprzęgami na nowotarskim lotnisku (galeria)

13 stycznia 2019 21:17

Długa kolejka chętnych ustawiła się dzisiaj jeszcze przed godziną 11 na nowotarskim lotnisku nieopodal Rancho Lot, by skorzystać z wyjątkowej, ekscytującej, a w dodatku bezpłatnej atrakcji – przejażdżki psimi zaprzęgami. Ta specjalna oferta została przygotowana przez miasto specjalnie dla dzieci z okazji rozpoczynających się ferii zimowych. W tej samej części miasta wyraźnie widać było też, jak wiele osób postanowiło tego dnia nacieszyć się urokami zimowej aury i fantastycznymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego. 

Niedziela z psimi zaprzęgami na nowotarskim lotnisku (galeria)

Zimowa atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, przybyłych specjalnie po to, by przeżyć “przygodę jak na Alasce”. Spotykała się też z pozytywnym odbiorem przez osoby masowo dziś korzystające z tras narciarstwa biegowego w tamtym rejonie miasta. Narciarze zatrzymywali się i podziwiali widowiskową jazdę saniami po ogromnej, zaśnieżonej połaci nowotarskiego lotniska z górskimi widokami w tle, stanowiącej idealną scenerię dla takich przejażdżek. 

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/551724345296496/

Przejażdżki odbywały się dwoma psimi zaprzęgami, zawsze asekurowanymi przez hodowcę psów. Mali pasażerowie przeważnie siadali wygodnie w wyściełanych futrem saniach. Nieco starsi mieli okazję wcielić się w rolę mushera – czyli osoby powożącej sanie na stojąco. Zaprzęgi złożone były głównie z psów rasy alaskan husky – to mieszanka wyżła, charta i husky’ego, psy idealnie sprawdzające się w pracy z dziećmi, posłuszne i ułożone. 

https://nowytarg24.tv/ferie-z-psimi-zaprzegami/

Przejażdżki psimi zaprzęgami będą odbywać się w dwie kolejne niedziele ferii w godzinach 11-15 dokładnie w tym samym miejscu – na lotnisku nieopodal Rancho Lot.

/os

os 13.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również