Kamery live
prognoza pogody

Niech ich św. Florian ma w opiece!

9 maja 2022 00:16

NOWY TARG. Na galę z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w powiecie poczekamy jeszcze do 17. maja. W pierwszą sobotę „po św. Florianie” odbyła się jednak uroczysta Msza św. w intencji nowotarskich strażaków-ochotników, którzy wielokrotnie są pierwsi w miejscach różnych zdarzeń, a prócz poświęcenia w akcjach wykazują się też aktywnością społeczną.

Niech ich św. Florian ma w opiece!

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa koncelebrowali ją ks. Kazimierz Kubat SDS i ks. Przemysław Cios. Oprócz druhów z najstarszej na Podhalu i jednej z najbardziej czynnych jednostek, włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, świątynię wypełniali członkowie ich rodzin, przyjaciele i sympatycy. Modlitwie o błogosławieństwo i boską opiekę w obliczu różnych niebezpieczeństw towarzyszył sztandar nowotarskiej OSP, towarzyszyły też relikwie św. Floriana. Strażacy ponieśli do ołtarza swoje dary.

Pełny kościół świadczył, jakim uznaniem i wdzięcznością cieszy się zasłużona, ponad 140-letnia już jednostka. Obecność burmistrza Grzegorza Watychy i posłanki Anny Paluch na Mszy w intencji potwierdzała, że nowotarska OSP nieustannie może liczyć na przychylność i miasta, i parlamentarzystów.

Dodajmy, że w remizie na Kowańcu z gościny strażaków korzysta teraz 15-osobowa grupa kobiet i dzieci z Ukrainy.  

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 09.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również