Kamery live
prognoza pogody

“Nie żył dla siebie. Był sobą w życiu dla innych”. Tłumy pożegnały dziś Zbigniewa Krauzowicza

Wyciszenie Włącz dźwięk

Tłumy mieszkańców pożegnały dziś na nowotarskim cmentarzu Zbigniewa Krauzowicza. W ostatniej drodze “Zibiemu” towarzyszyli przyjaciele, przedstawiciele władz, Urzędu Miasta, Związku Podhalan, różnych stowarzyszeń i instytucji. Nie brakło licznej grupy fotoreporterów i dziennikarzy – świata mediów, którego “kronikarz Miasta” był ważną częścią i w którym tak bardzo już odczuwalny jest jego brak. 

Mszę świętą  w kościółku św. Anny odprawili ks. Tomasz Nowak, wikary parafii pw. św. Jadwigi Królowej oraz ks. Jan Karlak, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II. 

-On potrafił się cieszyć każdym, najmniejszym dobrem i to dobro czynił dziękczynieniem. Jego życie odzwierciedlają słowa, które usłyszeliśmy w pierwszym czytaniu. On nie żył dla siebie, on zawsze był sobą w życiu dla innych – w szacunku, w miłości, pokorze, z świadomością tego, że czyni to również dla Boga – mówił o Zbyszku ks. Jan Karlak – Dzisiejsza Eucharystia jest naszym dziękczynieniem za to dobre, piękne i szlachetne życie. Był “obiektywem” naszego miasta – po to, by uwieczniać to, co dobre, piękne, czasami trudne, ale zawsze z poczuciem szacunku, miłości i dobra dla drugiego człowieka. Taki był Zbyszek. Zawsze otwarty i życzliwy. 

O tym, jak bardzo ceniła sobie Zbyszka społeczność Nowego Targu i Podhala świadczy także ogromna ilość intencji mszalnych za jego duszę – od osób prywatnych, poszczególnych wydziałów magistratu, nowotarskich restauracji, klubów hokejowych, szkół, redakcji, czy podhalańskich samorządowców. W ostatnim pożegnaniu “Zibiemu” towarzyszyły dźwięki Miejskiej Orkiestry Dętej i góralska muzyka. Wielu opłakiwało odejście Zbyszka, bo i trudno nie uronić łzy za tym niezwykłym człowiekiem – drugiego takiego nie spotkamy już w naszym ziemskim życiu. 

os 16.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Goral z Irlanddi 11:44 17.02.2022

Od wielu lat mieszkam w Irlandii. Ale sp Pana Zbyszka bardzo dobrze pamietam. Byl takim czlowiekiem jak pisza wszyscy. Nowy Targ stracil i pozegnal Czlowieka o zlotym Sercu. Pamiec niech bedzie wieczna.

Zobacz również