Kamery live
prognoza pogody

Nie przejdziemy jutro kładką koło hali lodowej

17 czerwca 2019 21:33

W związku z bieżącym remontem pomostu kładki dla pieszych zlokalizowanej koło Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu informujemy, że kładka w dniu 18.06.2019r. (wtorek) od godziny 7.00 do godz. 17.00 zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pieszego. Za wystąpienie utrudnień przepraszamy – czytamy na stronie Urzędu Miasta Nowy Targ. Remont kładki to jedno z wielu zadań, jakie zostaną zrealizowane na terenie Nowego Targu w ramach III etapu projektu Szlak wokół Tatr. Modernizacja czeka też m.in. drugą z kładek na Czarnym Dunajcu.

Nie przejdziemy jutro kładką koło hali lodowej

Remont kładki koło Miejskiej Hali Lodowej, podobnie jak drugiej kładki nad Czarnym Dunajcem realizowany jest jako projekt unijny w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr. Prace obejmą wymianę nawierzchni, wzmocnienie konstrukcji, dostosowanie do obecnych standardów bezpieczeństwa i piaskowanie elementów stalowych.

W ramach III etapu transgranicznego projektu na terenie Nowego Targu zaplanowane są również takie zadania jak przebudowa ulic Młynówka (800 m) i Schumana (400 m). Istniejąca już przy ścieżce rowerowej strefa relaksu nad Białym Dunajcem, wzbogaci się o wypoczynkowe altany, oświetlenie, monitoring, zadaszenie nad miejscami do grillowania i siłownię. 

Najdłuższy odcinek, jaki powstanie w ramach tego etapu projektu – o długości 1100 m – będzie prowadził od Rancza Lot na nowotarskie lotnisko, pod pomnik św. Jana Pawła II. Historyczne miejsce pamiętnej, papieskiej wizyty będzie  też uzupełnione o małą infrastrukturę, ławki i tablice informacyjne związane z wizytą i postacią św. Jana Pawła II. 

/os

os 17.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również