Kamery live
prognoza pogody

Nie ma w naszym powiecie już koronawirusa

Niezwykle optymistyczne informacje płyną z komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu. Drugi – i zarazem jedyny w ostatnim czasie – pacjent zakażony SARS-CoV-2 został wyleczony z koronawirusa!

Nie ma w naszym powiecie już koronawirusa

Dotychczas w powiecie nowotarskim stwierdzono dwa przypadki wystąpienia choroby COVID-19. Pierwszym zarażonym okazał się poseł Solidarnej Polski Edward Siarka, któremu kilka tygodni temu udało się pokonać koronawirusa. Następnym pacjentem był mieszkaniec Stolicy Podhala, który tuż po wykryciu u niego wirusa SARS-CoV-2 został przetransportowany do szpitala jednoimiennego w Krakowie. 

Na szczęście – to już przeszłość. W dzisiejszym komunikacie sanepidu dowiadujemy się, że nowotarżaninowi również udało się pokonać koronawirusa. 

 – “Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje, że do dnia 24 kwietnia 2020 roku, godz. 15:00 wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego potwierdzono 2 przypadki wystąpienia choroby COVID-19 (z czego 2 osoby wyzdrowiały)” – czytamy w komunikacie Sanepidu.

Jednocześnie do tej pory przeprowadzono 151 testów na SARS-CoV-2. Jak czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: (…) Poddano 253 osoby kwarantannie na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 rw sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oraz poddano 16 osób kwarantannie na podstawie decyzji PPIS (ogółem wydano 218 decyzji). 

Ponadto 5 osób przebywa w izolacji domowej na podstawie decyzji PPIS.

/źródło: PSSE w Nowym Targu/

/ps/

Piotr Starmach 24.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Urszula 22:29 25.04.2020

Komunikat dokladnie taki, jak chcemy usłyszeć.... jednak znikoma ilość wykonanych testów i to, że wiele osób przechodzi chirobę bezobjawowo nie daje pewności, że ów komunikat jest prawdziwy.....

Zobacz również