Kamery live
prognoza pogody

Nie ma mocnych na Oldbojów Podhala

11 kwietnia 2017 12:09

„Starsi panowie” spod znaku „Szarotki” czwarty rok z rzędu, a już dziesiąty w historii sięgnęli po Mistrzostwo Polski w kategorii Oldbojów. 

Nie ma mocnych na Oldbojów Podhala

Turniej rozegrano w Tychach. Udział wzięło w nich 10 zespołów. Grano sprawdzonym już systemem. Pierwsza dwa dni to mecze grupowe. Kolejność w grupie wytyczała mecze o konkretne pozycje już w klasyfikacji końcowej. 

Nowotarżanie potwierdzili miano faworytów, choć w grupie przydarzyła się im mała „wpadka”. Po trzech pewnych wygranych nad Unią Oświęcim (7:1), Pmorzaninem Toruń (10:0) i Sosnowcem (11:3)  w trzecim starciu  – mając już zagwarantowane pierwsze miejsce w tabeli i tym samym grę w finale – ulegli dosyć niespodziewanie 2:3 Stoczniowcowi Gdańsk. 

Nie doszukiwałbym się tutaj nonszalancji z naszej strony. Chcieliśmy wygrać i podtrzymać miano niepokonanych. Po prostu przytrafił się nam słabszy mecz, co na ogół w systemie turniejowym, kiedy w krótkim odstępie czasu gra się mecz po meczu, jest rzeczą normalną – mówi pełniący rolę kapitana zespołu Jacek Kubowicz – Przede wszystkim byliśmy szalenie nieskuteczni. Obijaliśmy słupki, poprzeczki robiąc z bramkarza Stoczniowca bohatera. Do tego rywale trzy raz skarcili nas kontratakiem.  Na szczęście  obyło się bez większych konsekwencji – dodał Kubowicz. 

Porażkę tę, Podhalanie srodze „odkuli” sobie w finale, w którym nie dali większych szans bytomskiej Polonii, zwyciężając 5:0. – Dla Bytomia już sam awans do finału był wielkim osiągnięciem i sporą też niespodzianką. Widać było, że w finale są już raczej pogodzeni z przegarną. Nie zawiesili nam wysoko poprzeczki. Trzy szybkie gole, zdobyte w pierwszych 10 minutach załatwiły sprawę. W kolejnych fragmentach już zbytnio nie forsowaliśmy tempa. Dołożyliśmy kolejne dwa gole i czekaliśmy na syrenę końcową  – podkreślił Kubowicz, który przyznał, że największą siłą zespołu jest od jakiegoś czasu  szeroki skład: – W przeszłości różnie z tym było, ale od 3 lata, kiedy dołączyła do nas grupa, nazwijmy ich młodych, to frekwencja jest na zadowalającym poziomie, co też przekłada się na wyniki i atmosferę w drużynie – uważa Kubowicz. 

Indywidualnie wyróżniony został jeden z zawodników Podhala, Michał Piotrowski. Zwyciężył on w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników turnieju. 

Przyszłoroczne Mistrzostwa rozegrane zostaną w Krynicy. 

Wyniki

Faza grupowa

Old Boys Podhale  – Old Boys Unia Oświęcim 7:1 (2:0) . Bramki dla Podhala: Malinowski 2, Wilczek, M. Piotrowski, Koszarek, A. Zych, Ł. Gil.

Old Boys Podhale  – Old Boys Pomorzanin Toruń 10:0 (6:0) . Bramki: M. Piotrowski 2, Koszarek 2, Furca, Malinowski, P. Gil, Iskrzycki, A. Zych, Zaręba.

Old Boys Podhale – Old Boys Sosnowiec 11:3 (5:0). Bramki dla Podhala: B. Piotrowski 2, Wilczek, A. Zych, Zaręba, Jękner, Ł. Gil, Puławski, P. Zych, Malinowski, Koszarek.

Old Boys Podhale– Old Boys Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (1:3). Bramki dla Podhala: Kubowicz, P. Zych.

Finał: Old Boys Podhale – Old Boys Polonia Bytom 5:0 (4:0). Bramki: Ł. Gil 2, Tomasik, Malinowski, A. Zych. 

Skład zespołu: Marek Rączka, Gabriel Samolej, Łukasz Wilczek, Bartłomiej Piotrowski, Zdzisław Zaręba, Mateusz Malinowski, Paweł Zych, Paweł Gil, Łukasz Gil, Jacek Kubowicz, Sławomir Furca, Tadeusz Puławski, Bartłomiej Iskrzycki, Adam Zych, Mirosław Tomasik, Tomasz Koszarek, Robert Szopiński, Mariusz Trzópek, Ryszard Bielak, Tomasz Jękner. Trener: Józef Batkiewicz. 

 

NT24TV 11.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również