Kamery live
prognoza pogody

Nie daj się oszukać “na policjanta”!

28 marca 2018 01:10

Nowotarska policja otrzymała dziś kilka zgłoszeń od mieszkanek Nowego Targu o usiłowaniu i oszustwie „na policjanta”. Legenda za każdym razem jest bardzo podobna. Na numer stacjonarny dzwoni mężczyzna i podając się za policjanta informuje, że wnuczek, zięć albo inny członek rodziny miał wypadek i znajduje się na komisariacie. Żeby wyjść z komisariatu i uniknąć konsekwencji prawnych potrzebne są pieniądze, które należy przekazać policjantowi, który przyjedzie do domu…

Nie daj się oszukać

Następnie przyjeżdżają do miejsca zamieszkania fałszywi policjanci i odbierają pieniądze, po czym kontakt się urywa. Dwie osoby nie dały się oszukać, jedna niestety straciła 2,5 tys. złotych. Komenda Powiatowa Policji prosi o nagłośnienie sprawy w mediach, gdyż w dniu dzisiejszym oszuści wyraźnie się uaktywnili.

Oto zalecenie Policji:

Przypominamy!!!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz i tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!

źródło: KPP Nowy Targ

fot. malopolska.policja.gov.pl

os 28.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również