Kamery live
prognoza pogody

„Nic dwa razy się nie zdarza” czyli wizyta nowotarskich bibliotekarzy w Mieście Literatury UNESCO

31 października 2023 16:41

 „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata” – ten cytat z wiersza „Urodziny” Wisławy Szymborskiej był mottem tegorocznej, 26 edycji Międzynarodowych Targów Książki odbywających się w dniach 26-29 października w Krakowie.

„Nic dwa razy się nie zdarza” czyli wizyta nowotarskich bibliotekarzy w Mieście Literatury UNESCO

Nasza wspaniała noblistka jest patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Stąd też szczególna uwaga została poświęcona jej osobie i twórczości na krakowskich Targach Książki, które były miejscem spotkań z literaturą. To wyjątkowe święto czytelników, autorów, wydawców, bibliotekarzy oraz całej branży związanej z książką, zarówno w tej tradycyjnej, papierowej postaci, jak i elektronicznej. Zatem z wielką przyjemnością zespół bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu uczestniczył w tym festiwalu kilku pokoleń miłośników książek. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać   nowości literackie i trendy wydawnicze oraz najnowsze oferty promocji czytelnictwa. Ale największą radością dla każdego bibliotekarza był widok tłumów czytelników, zwłaszcza młodych, co utwierdziło nas w przekonaniu, że pasje czytelnicze są wciąż żywe i stale tworzą nowe trendy. Młodzież zdecydowanie dominowała wśród uczestników krakowskich targów – kupowała również książki i czekała cierpliwie na spotkania ze swoimi ulubionymi autorami.

Według Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”, więc czekamy na następne targi książki za rok i serdecznie polecamy je odwiedzić.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

ag 31.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również