Kamery live
prognoza pogody

Neurochirurgia w nowotarskim szpitalu? Starania o przywrócenie kontraktu w toku

30 listopada 2016 19:52

Podczas ostatniej, XXIV Sesji Rady Powiatu Nowotarskiego ustalono rezolucję w sprawie kontraktu dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu na świadczenia w zakresie oddziału neurochirurgii i neurotraumatologii oraz oddziału gastroenterologii i poradni gastroenterologicznej.

Neurochirurgia w nowotarskim szpitalu? Starania o przywrócenie kontraktu w toku

Rezolucja zostanie skierowana do Narodowego Funduszu Zdrowia – Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego w Krakowie, Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła oraz do Dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu – Marka Wierzby. Apel o przyznanie kontraktu jest motywowany głównie tym, że najbliższe placówki realizujące świadczenia z zakresu tych specjalizacji są zlokalizowane w znacznej odległości od Nowego Targu, a możliwości transportowe dla pacjentów potrzebujących pomocy są w znacznym stopniu ograniczone w związku z niedrożnym systemem komunikacyjnym pomiędzy Podhalem i Krakowem.

źródło: www.nowotarski.pl, opr.os

NT24TV 30.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również