Kamery live
prognoza pogody

Naukowe stypendia w „jedenastce” – wybitna siódemka

10 grudnia 2016 10:52

Przyznawanie stypendiów naukowych to wieloletnia już tradycja nowotarskiej „jedenastki”. Ich wręczenie ma zawsze uroczystą oprawę i jest wydarzeniem, w którym uczestniczą miejskie władze. Tego roku najlepszym uczniom przyznano siedem takich stypendiów.

Naukowe stypendia w „jedenastce” – wybitna siódemka

Są to stypendia w wysokości 500 zł, a bonus do każdego to rodzinny, całodniowy voucher do term „Gorący Potok”. Warunkiem zdobycia stypendium były wzorowe zachowanie i średnia ocen powyżej 5,5. Wniosków od wychowawców najstarszych klas, V i VI, spłynęło 17, co wskazuje, że rzesza uczniów o najwyższych wynikach i najlepszym sprawowaniu jest naprawdę spora. Z tej grupy komisja zakwalifikowała do uhonorowania stypendiami 6 uczennic i jednego ich kolegę. Szczęśliwą siódemkę tworzą: Julia Paw z klasy VI a, Wiktoria Blańda z VI b, Mateusz Cionżyński z V a, Zofia Bartoszko z VI a, Karolina Ogrodny z VI c, Zuzanna Potaczek z V b i Aleksandra Żelazko z V b. Wszyscy oni legitymują się średnią ocen powyżej 5,6. Ponadto mają na swoim koncie nadprogramowe osiągnięcia, są laureatami konkursów i olimpiad różnych szczebli – anglistycznych, matematycznych, informatycznych, przyrodniczych.

Obecni na wręczeniu stypendiów rodzice byli ze swoich pociech równie dumni jak wychowawcy i dyrektor z uczniowskich wyników. Ceremonia wręczeń, która miała swoją sportową scenografię, odbyła się z udziałem Mikołaja i gabarytowej szkolnej maskotki – Akusia. Uczniom i rodzicom gratulowali sponsorzy stypendiów: ks. katecheta – bowiem parafia pw. Św. Jana Pawła II ufundowała aż cztery – burmistrz, dyrektor i przedstawiciel Rady Rodziców. A reprezentant „Gorącego Potoku” wręczał vouchery do term.

Szkolną uroczystość umiliły występy uczestniczek Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej: Nikoli Kruczek z klasy VI b, która zdobyła I miejsce interpretacją wiersza „Anioł Mój” oraz Darii Grzybacz z wierszem „Tatry”. Sugestywne strofy o aniele, przewodniczącego Rady Rodziców, Włodzimierza Mamaka, natchnęły refleksją, że ci wybitni uczniowie to właśnie anioły rozwijające skrzydła i oby efekty ich pracy były też natchnieniem dla innych.

 

opr. asz

NT24TV 10.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również