PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się od 1 kwietnia!

24 marca 2021 10:29

Już za miesiąc zacznie się powszechny spis ludności. Dane te nie tylko posłużą do planowania działań w oświacie, zagospodarowania przestrzennego czy ochronie zdrowia, ale również będą miały wpływ na wysokość unijnych dotacji.

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się od 1 kwietnia!

Wejdź na https://spis.gov.pl/ i spisz się przez internet. To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich.

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

/źródło: UM Nowy Targ/

Piotr Starmach 24.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również