Kamery live
prognoza pogody

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Nowy Targ też pamięta (video)

1 marca 2017 13:46
Wyciszenie Włącz dźwięk

Jednym z elementów bogatych obchodów tego dnia na Podhalu jest dzisiejsza, wieczorna Msza Św. w kościele św. Katarzyny, po której nastąpi uroczyste złożenie wiązanek pod Krzyżem Katyńskim. Na wielu balkonach nowotarskich mieszkań pojawiły się dziś biało-czerwone flagi.

“Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). To także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata” – czytamy w uzasadnieniu dołączonym do projektu uchwały ustanawiającej święto przed siedmioma laty.

Z okazji obchodzonego już po raz siódmy święta, przypomnijmy sobie nasz archiwalny reportaż telewizyjny. Zachęcamy do oglądania. 

fot. IPN

 

NT24TV 01.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również