Kamery live
prognoza pogody

Narodowe Czytanie w Nowym Targu

28 sierpnia 2017 22:56

Już w niedzielę 3 września o godz. 12:00 na scenie nowotarskiego Rynku odbędzie się wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie. W bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielą się m. in. burmistrz Grzegorz Watycha, dyrektor MOK Bolesław Bara, Krzysztof Łapsa, Urszula Starzyk, Zofia Sokołowska, Tomasz Zieliński, Mirosław Spera.

 

 

Narodowe Czytanie w Nowym Targu

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tej edycji to właśnie Wesele Wyspiańskiego zebrało najwięcej głosów, pokonując tym samym “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, “Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego i “Beniowskiego” Juliusza Słowackiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Tagu podobnie jak w poprzednich latach przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, jednak tym razem wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu przygotowała dla Państwa coś szczególnego, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa.

W bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielą się m. in. Burmistrz Grzegorz Watycha, Bolesław Bara, Krzysztof Łapsa, Urszula Starzyk, Zofia Sokołowska, Tomasz Zieliński, Mirosław Spera.

Nietypowe jest również miejsce, spotykamy się na scenie nowotarskiego rynku, jest więc możliwość abyście Państwo dołączyli do nas i razem z Nami spędzili to niedzielne popołudnie. Warto usłyszeć jak brzmi jeden z najwybitniejszych polskich utworów w nowej i zupełnie nieznanej odsłonie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich!

NT24TV 28.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również