NALP. Inauguracja bez niespodzianek

9 maja 2023 13:06

Ruszył kolejny sezon Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

W pierwszej kolejce spotkań rozgrywek 1. ligi obyło się bez zaskakujących rozstrzygnięć. Wygrywali faworyci.

Bardzo efektownie sezon rozpoczął Gazda, który ograł 9:0 Gim Fortece, prezentując bardzo ofensywny styl gry, czego efektem było wiele widowiskowych akcji, po których ręce aż same składały się do oklasków.

Na drobne problemy w starciu z zespołem Mix40 napotkał obrońca tytułu Paka Jana. Po pierwszej połowie był bowiem remis 3:3. Jeszcze w początkowych kilku minutach drugiej odsłony wynik był na styku, ale z czasem już mistrz przechylił szalę zwycięstwa.

Pewne 3 punkty na starcie sezonu zainkasowała ekipa KDRK Spytkowice, która ograła 5:1 beniaminka: Galerię Wnętrz.

Od wysokiej wygranej rozgrywki rozpoczęła również mocno przebudowana kadrowo ekipa Joga Bonito. Jej wygrana 7:1 nad Chłopcami z PRL jest jednak trochę myląca, patrząc na przebieg spotkania. To co różniło oba zespoły to skuteczność! Tej zabrakło Chłopcom z PRL, do czego w dużym stopniu przyczynił się Tomasz Pyrek, strzegący bramki Jogi.

Gazda – Gim Forteca 9:0 (4:0): Ślusarek 3, Ivankevych 2, Duda 2, Augustyn, Kolasa.

Paka Jana – Mix40 9:5 (3:3): Byrnas 2, Antolak 2, Kuchta 2, Remiasz, Kokoszka, Mikoś – M. Nycz 2, P. Dobrzyński, Dziekan, Milon.

Joga Bonito – Chłopcy z PRL 7:1 (3:0): K. Subik 2, Mastalski 2, Rajzer, Zarotyński, Karpiel – A. Subik.

KDRK Spytkowice – Galeria Wnętrz Team 5:1 (3:0): P. Stolarczyk 2, S. Rusnak 2, Zając – Sojka.