nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Najpiękniejsze spośród kanarków i papug

Od piątku do niedzieli miłośnicy ptaków mogli podziwiać kilkadziesiąt różnych gatunków kanarków i papug biorących udział w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. W zawodach zorganizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu wzięli udział hodowcy z całej Polski, Słowacji i Czech.

Bordery i glostery, agaty, mozaiki, czerwonoczarne kanarki, a wśród papug aleksandretty obrożne, szegi oliwkowe, rozalie królewskie czy nierozłączki fiszery. Od piątku w nowotarskiej Szkole Podstawowej nr 5 miłośnicy zwierzątek, szczególnie tych uskrzydlonych, mieli co podziwiać.

 – Ja sam mam jednego kanarka w domu i tak przyszedłem się zapoznać się z pozostałymi tutaj – przyznaje zwiedzający wystawę Dominik Golonka z Murzasichla.

To już VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Do Stolicy Podhala zjechali hodowcy z całej Polski, Słowacji i Czech, prezentując swoje najlepsze okazy.

 – W kanarkach jest prezentowany kolor, kształt, budowa, bo mamy zarówno kanarki kolorowe i kształtne. W przypadku kanarków kształtnych sędziowie oceniają kształt, a w przypadku kolorowych oceniany jest kolor – tłumaczy Ryszard Michala, członek nowotarskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Kanarków.

To praca przez cały rok. Aby kanarki jak i papugi mogły walczyć o najwyższe lokaty, ich właściciele muszą włozyć w swoje starania całe swoje serce (…).

Więcej informacji na temat VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w materiale reporterskim zamieszczonym poniżej. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

3 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna