Kamery live
prognoza pogody

Nadal trudne warunki na drogach lokalnych

15 stycznia 2021 14:02

Kolejny dzień, te same problemy. Silne opady śniegu paraliżują ruch drogowy w mniejszych miejscowościach na Podhalu. Jednocześnie sytuacja na głównym drogach Podhala systematycznie się poprawia.

Nadal trudne warunki na drogach lokalnych

Na zadowalające warunki jezdne można natrafić na takich drogach jak tzw. “Zakopianka”, a także arterie łączące Nowy Targ z Nowym Sączem czy Czarnym Dunajcem. W znacznej części dróg widoczny jest asfalt, a co za tym idzie kierowcy mogą liczyć na lepszą przyczepność. Problem nadal pojawia się jednak w mniejszych miejscowościach Podhala. Bardzo trudne warunki panują na krętym i zalesionym odcinku łączącym Sieniawę i Pyzówkę z Klikuszową. Niemal nieprzejezdna dla samochodów bez napędu 4×4 jest również droga lokalna w Rdzawce. Kierowcy powinni mieć się również na baczności w Bańskiej Wyżnej, Trybszu oraz na drodze łączącej Gronków z Leśnicą. Nawierzchnia w tych miejscowościach w większości utrzymana jest na biało, jest bardzo ślisko co wydłuża drogę hamowania kilkukrotnie.

Wiele samochodów, w szczególności ciężarowych, nie radzi sobie z sytuacją na drogach lokalnych. Przed 12:00 w Rdzawce na jednym z wzniesień samochód ciężarowy utknął na stromym podjeździe i zablokował przejazd. Dopiero po kilkudziesięciu minutach udało się odblokować jezdnię. Nagranie z tego zdarzenia obejrzycie klikając TUTAJ.

redakcja 15.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również