Kamery live
prognoza pogody

Na tafli przed ratuszem – pokazy godne stolicy Podhala

14 lutego 2022 08:10
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Te pokazy miały się odbyć z okazji otwarcia mobilnego lodowiska na rynku. Wtedy jednak nie pozwolił na to stan tafli. W niedzielę po południu, przy słonecznej, mroźnej pogodzie, Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany,  dał na tafli przed ratuszem widowiskowy popis.

Figurowe pokazy przygotowała kierująca Klubem Dorota Pieńkoś – dwukrotna mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym, która naukę prowadzi w Nowym Targu i w Czarnym Dunajcu.

Na efektowny program, ułożony w rytm dynamicznej, melodyjnej muzyki – również z elementami folkloru – złożyły się występy solowe i grupowe układy choreograficzne. Mniejsi i więksi łyżwiarze oczarowali widzów zgromadzonych wokół band lodowiska profesjonalnymi strojami, talentem i poziomem wyszkolenia. Skoki, piruety, spirale i inne trudne elementy tańca na lodzie nagradzały gromkie brawa. Niektóre łyżwiarki Kluby Zwyrtany zdążyły się do już zakwalifikować do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Oglądało się ten łyżwiarski pokaz z największą przyjemnością, choć nie wszyscy zachwyceni mieli wyobrażenie, ile godzin żmudnych ćwiczeń stoi za tym efektem.

Po półgodzinnym występie łyżwiarek miał okazję zaprezentować na tafli swoje z kolei umiejętności hokejowy narybek. Ta najmłodsza grupa wygrała niedawno Czerkawski Cup, czyli ogólnopolski turniej kwalifikacyjny minihokeja na lodzie i turniej w Oświęcimiu.

Najmłodsi hokeiści i najmłodsi bramkarze w swoim rynsztunku śmigali po tafli jak błyskawice, wykonując kolejne ćwiczenia na sygnał swojego trenera Kaspra Dudy. Nowotarski narybek MMKS-u, w który tak mocno inwestują rodzice, w miarę podnoszenia kwalifikacji, zasila potem wieloligowe kluby. Obserwując zapał i entuzjazm świeżego naboru, łatwo sobie wyobrazić, jaka hokejowa kariera otwiera się przed nim. Oczywiście, jeśli wystarczy determinacji.

Niedzielne popołudnie okazało się szczęśliwym terminem dla zorganizowania atrakcyjnego widowiska na tafli przed ratuszem. Tym bardziej, że w najbliższym czasie aura może już nie być tak sprzyjająca.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 14.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również