Kamery live
prognoza pogody

Na sesję powróci temat hali widowiskowo-sportowej

20 lipca 2020 10:11

Podczas najbliższej Sesji radni będą procedować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznaczony pod budowę hali widowiskowo-sportowej. Jego uchwalenie otworzy miastu drogę  do ogłoszenia konkursu architektonicznego na koncepcję obiektu. 

Na sesję powróci temat hali widowiskowo-sportowej

Uchwalenie planu jest niezbędne, by móc ogłosić konkurs na projekt planowanego Centrum Sportów Lodowych na tym terenie, a w dalszej kolejności – rozpocząć procedurę opracowania dokumentacji projektowej. To decyzja długo oczekiwana – procedowanie planu było aż na 2 lata zablokowane dwiema negatywnymi opiniami wojewódzkiego konserwatora zabytków z nowotarskiej delegatury w zakresie dopuszczalnej wysokości budynków na tym terenie.  

Zmiana planu uwzględnia nowe przeznaczenie terenu pod “zabudowę usługową z zakresu sportu i rekreacji oraz usługi towarzyszące (gastronomia, hotele, turystyka, biura) wraz z urządzeniami budowlanymi i uzbrojeniem terenu niezbędnym do ich funkcjonowania” (na rysunku planu teren pod usługi jest oznaczony kolorem pomarańczowym), ustala maksymalną wysokość zabudowy dla budynków usługowych na 30 metrów, dla pozostałych – 6 metrów, a maksymalną szerokość elewacji frontowej – na 120 metrów. Wyznacza także spory obszar przeznaczony na parkingi (na rysunku planu oznaczone kolorem szarym – jest to minimum 1 miejsce na każde 100 m2 powierzchni użytkowej budynku usługowego lub minimum 2 miejsca na każde 10 miejsc noclegowych w budynku hotelowym, realizowane na terenie inwestycji lub w terenach), nowy zjazd z Alei Tysiąclecia i drogę dojazdową prowadzącą aż pod skarpę (zarys przebiegu drogi widać wyraźnie na rysunku).

Centrum Sportów Lodowych – w tym roku konkurs na projekt

os 20.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również