Kamery live
prognoza pogody

Na prośbę kupców – czynsz dzierżawny znowu w dół

13 listopada 2020 18:45

NOWY TARG. Stowarzyszenie Kupieckie “Nowa Targowica” po raz kolejny wystąpiło do Zarządu Spółki o obniżenie opłat placowych. Zarząd zareagował niezwłocznie.

Na prośbę kupców – czynsz dzierżawny znowu w dół

Poniżej pismo prezesa SK “Nowa Targowica”, Romana Kurańdy:

Dziękując za obniżenie opłat placowych w ubiegłym miesiącu, jesteśmy zmuszeni prosić Zarząd Spółki „Nowa Targowica” o ich kolejne zredukowanie.

Związana z pandemią COVID-19 sytuacja ekonomiczna kupców z naszego jarmarku z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna. Plac świeci pustkami, handel zamarł, na próżno w dni targowe czekamy na klientów. Gości słowackich nie ma praktycznie wcale, polskich – bardzo niewielu. Widmo bankructwa, które zawisło nad nami już na początku epidemii, dziś staje się faktem. Mimo to nie poddajemy się, jesteśmy, pracujemy. Staramy się, by słynny od wieków w kraju i poza jego granicami nowotarski jarmark – na przekór koronawirusowi – mógł nadal funkcjonować, do tego jednak konieczna jest pomoc i dobra wola Zarządu Spółki.

Wierzymy, że również tym razem nasza prośba o obniżenie opłat spotka się z Państwa zrozumieniem i przychylnością.

– Nie ma teraz czasu na dyskusje, targi. Uratujemy jarmark za wszelką cenę – mówi Janusz Chowaniec, prezes Spółki „Nowa Targowica”. – Spółka znowu obniża stawki „placowego” w związku z pandemią COVID-19.

W grudniu cena za metr kwadratowy wyniesie netto 1 złoty, czyli nawet 80 procent mniej, a od stycznia do marca przyszłego roku – zaledwie 50 groszy. Co będzie dalej – zobaczymy, ale musimy ratować jarmark, to jest nasz priorytet i nie będziemy się targować – dodaje Mateusz Hreśka.

Prośba kupców i odpowiedź spółki zostały właśnie opublikowane na FB Nowej Targowicy

Fot. FB Nowa Targowica

 

Anna Szopińska 13.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również