Kamery live
prognoza pogody

Na Podhalu -plaga kierowców bez uprawnień

Policjanci z Nowego Targu i Rabki-Zdroju podczas kontroli drogowej ujawnili trzech kierujących, którzy prowadzili samochody bez uprawnień. Cała trójka odpowie przed sądem i grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Na Podhalu -plaga kierowców bez uprawnień

Pomimo surowych konsekwencji nadal zdarzają się osoby, które pomimo braku uprawnień wsiadają za kierownicę i decydują się na prowadzenie pojazdów. Tylko wczoraj policjanci prewencji na terenie Nowego Targu ujawnili dwóch takich kierujących. Około godziny 10, na ulicy Waksmundzkiej zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący skręcił w lewo pomimo zakazu, a pojazd miał uszkodzone lusterko zewnętrzne. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych, a 33-latek siedzący za kierownicą nie miał uprawnień. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a za popełnione wykroczenia mieszkaniec powiatu nowotarskiego odpowie przed sądem. Po godzinie 21, w rejonie ulicy Szaflarskiej 37-letni mieszkaniec Nowego Targu kierował citroenem nie mając uprawnień. W środę policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego oplem, który także wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień.  

Zgodnie z art. 94 kw prowadzenie pojazdu bez uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

os 17.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
N@jr4d 13:16 18.02.2023

Orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów dla osoby która nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów? To co ten zakaz zmienia w praktyce?

Zobacz również