Kamery live
prognoza pogody

Na nowotarskim Rynku – ruszyły Targi Bożonarodzeniowe

10 grudnia 2017 22:56

Dokładnie na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia zainaugurowano w Nowym Targu przedświąteczny czas poprzez otwarcie Targów Bożonarodzeniowych. Magiczny klimat wprowadziła mroźna, zimowa aura, nastrojowe iluminacje i niezapomniany pokaz jazdy figurowej na lodzie. 

Na nowotarskim Rynku - ruszyły Targi Bożonarodzeniowe

Inauguracji Targów – w tym roku bez zadaszenia, w tradycyjnych, pełnych uroku, drewnianych budkach – towarzyszyło też otwarcie mobilnego lodowiska na płycie rynku, ostatecznie również niezadaszonego. 

Zanim jednak gospodarz miasta, burmistrz Grzegorz Watycha oficjalnie otworzył Targi Bożonarodzeniowe, symbolicznie udekorował choinkę wspólnie z młodą góralką z Małych Śwarnych, wznosząc się kilka metrów wzwyż na specjalnym podnośniku. Później nie pozostało już nic innego, jak wielkie odliczanie do momentu odpalenia świątecznych iluminacji na choince – to właśnie ta symboliczna chwila, która co roku oznacza to samo: “rozpoczynamy przedświąteczny czas”.

– Mamy nadzieję, że to, co zostało w tym roku przygotowane, spotka się z państwa uznaniem i Rynek będzie miejscem spotkań. Zapraszam na zakupy – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, otwierając Targi. Wydarzenie nie mogło obyć się bez obecności górali w regionalnych strojach i bez dźwięków góralskiej muzyki – oprawę artystyczną zapewnił wydarzeniu zespół Mali Śwarni. 

Ozdoby świąteczne, choinki, tradycyjne pieczywo, wędliny, biżuteria, ciasta, zabawki – to asortyment, jaki odnaleźć można było na straganach. Nie brakło ciepłego jedzenia i picia do konsumpcji na miejscu. Wśród dodatkowych atrakcji skierowanych do najmłodszych była przejażdżka zaprzęgiem psów husky i możliwość zrobienia sobie zdjęcia w klimatycznych, rozświetlonych saniach św. Mikołaja. W planie na kolejne dni jest obecność żywych reniferów i samego św. Mikołaja. 

Ogromny podziw i zainteresowanie wzbudził pokaz jazdy figurowej w wykonaniu zawodników Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany” pod kierunkiem Doroty Pieńkoś. Wystąpiły zarówno trzy-czteroletnie maluszki, dzieci wczesnoszkolne, jak i nastoletnie zawodniczki, solo i w dużych, choreograficznych układach. Piękno tańca na lodzie idealnie wpisało się w klimat wydarzenia, dodając mu jeszcze więcej świątecznej magii. 

Po występach łyżwiarzy figurowych, lodowisko opanowali hokeiści MMKS Podhale, dając pokaz ice- crossowej rywalizacji, wymagającej prędkości i niezwykłej zręczności w jeździe skomplikowanym, lodowym torem przeszkód. 

Po zakończeniu pokazów, z lodu darmowo mogli skorzystać wszyscy chętni do zabawy na ślizgawce. 

Targi Bożonarodzeniowe potrwają do piątku, 22 grudnia. 

W trakcie ich trwania przewidziano dni specjalne, kiedy to odbędą się następujące wydarzenia:

17 grudnia (niedziela) – Wigilia na Rynku Związku Podhalan

20 grudnia (środa) godz. 14.00 – 19.00 Żywe renifery w zagrodzie Świętego Mikołaja

23 grudnia (sobota) godz. 14.00-19.00 ponowne spotkanie z żywymi reniferami i Św. Mikołajem

Każdy będzie mógł przywitać się z żywym reniferem i Św. Mikołajem, usiąść w mikołajowych saniach, zrobić pamiątkowe zdjęcie, napisać list do Mikołaja. 

NT24TV 10.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również