Kamery live
prognoza pogody

Na Marfianej Górze- zerowe zainteresowanie komunikacją publiczną

10 maja 2021 13:06

Po dwóch miesiącach funkcjonowania linii Nowy Targ-Chochołów – uwzględniającej w rozkładzie także nowotarskie osiedla Marfiana Góra i Zadział (częściowo), zapytaliśmy przewoźnika o zainteresowanie mieszkańców północnych osiedli miasta korzystaniem z tej linii. 

Na Marfianej Górze- zerowe zainteresowanie komunikacją publiczną

“Marfiana Góra nie istnieje. Nie ma tam żadnych pasażerów” – mówi przedstawiciel firmy “Didi Trans” ze Szczawnicy, przewoźnika obsługującego linię. Pojedynczy pasażerowie trafiają się dopiero spod szkoły na Kowańcu, większy ruch zaczyna się natomiast dopiero na przystanku “Dekada”. 

Przypomnijmy, że uruchomienie przez powiat nowotarski linii łączącej Nowy Targ z Czarnym Dunajcem i Chochołowem było możliwe dzięki dofinansowaniu z państwowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w ramach likwidacji wykluczenia transportowego.

Poza połączeniem Stolicy Podhala z zachodnio-południową częścią powiatu, linia miała usprawnić także komunikację w samym mieście, zapewniając publiczny transport mieszkańcom wykluczonej komunikacyjnie Marfianej Góry – w szczególności w zakresie dowozu dzieci do szkoły, ale również połączenia z nowotarskim szpitalem i centrum miasta. Był to efekt wniosków składanych przez urzędników magistratu na prośbę mieszkańców osiedla, miasto udzieliło też powiatowi dotacji celowej w kwocie 3,5 tys. zł.

Ruszyła linia Nowy Targ-Chochołów. Część kursów obejmie Marfianą Górę

 

os 10.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również