Kamery live
prognoza pogody

Na lek dla Kamilki – pracują też duchowni

21 października 2023 21:03

NOWY TARG. Zasięg zbiórki na terapię genową szwajcarskim specyfikiem „Zolgensma” dla Kamilki Gil przypomina pospolite ruszenie. Kwota na koncie małej nowotarżanki jest już bardzo duża, ale to na razie nieco ponad 80 procent potrzebnej sumy.

Na lek dla Kamilki – pracują też duchowni

W pozyskiwanie datków włączyło się bardzo wiele środowisk – wolontariackich, sportowych, z branży gastronomicznej; osób prywatnych i firm. Niezwykłą aktywność wykazuje Koło Gospodyń Wiejskich z Szaflar – rodzinnej miejscowości taty trzylatki. Zbiórka to wyścig z czasem, bo działanie leku zostało przebadane klinicznie do masy ciała dzieci nie większej niż 13 kg. Od tej granicy Kamilkę dzieli teraz ponad kilogram, a rozwój dzieci w tym wieku jest intensywny.

Z pomocą Kamilce spieszą również duchowni. Dochód ze sprzedaży swojej najnowszej książki „Modlitwa i Poezja Religijna” ks. ks. Kazimierz Kubat przeznaczył zbiórkę, która przybliża szansę zakupu leku.  

Tę wyjątkową, przepięknie, malarsko ilustrowaną pozycję można zamówić na stronie: http://mow5.kazania.org/ albo nabyć w zakrystii parafii NSPJ w Nowym Targu.

Pierwsza pula już trafiła na konto Kamilki.

Inny sposób na gromadzenie środków dla trzylatki dotkniętej rdzeniowym zanikiem mięśni znalazł biskup Damian Muskus, angażując się do prac fizycznych za wysoką stawkę godzinową. Informacje poniżej:

https://www.ekai.pl/stawka-1000-zl-za-godzine-pracy-szuka-krakowski-biskup/

https://deon.pl/po-godzinach/bp-damian-muskus-szuka-pracy-stawka-symboliczne-tysiac-zlotych-za-godzine,2641766

W propagowaniu akcji może pomóc każdy z nas. Każdy też może dołączyć do Aniołów Kamilki.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 21.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
kkq 22:02 22.10.2023

Dziękuję !

kkq 21:47 21.10.2023

dziękuję:-)

Zobacz również