Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu odbył się dziś turniej gry w bule

29 maja 2021 17:39

Na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu odbył się dziś otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W zorganizowanym z inicjatywy UTW wydarzeniu wzięło udział ponad 60 uczestników – głównie seniorów z Nowego Targu, Kęt, Myślenic i Wieliczki. Jak zapewniają inicjatorzy wydarzenia – bule to świetna zabawa dla każdego od lat 7 do 100!

W Nowym Targu odbył się dziś turniej gry w bule

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki pasji i zaangażowaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie Jadwiga Aleksandrowicz i Małgorzata Tarnowska-Wiecheć wspólnie napisały projekt, którego celem jest rozpropagowanie gry w bule wśród seniorów, młodzieży, mieszkańców miasta. “Dobrym duchem” i koordynatorem projektu został Marian Pastwa. Zadanie zdobyło uznanie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych Ę, które przyznało nowotarskiemu UTW 10 tys. zł dofinansowania. Seniorów wsparł też organizacyjnie Urząd Miasta, Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Centrum Seniora. Zorganizowany dziś turniej to najważniejszy, ale nie jedyny element projektu:

-Zakupiliśmy trochę sprzętu i członkowie UTW przez całe lato będą prowadzić w parku treningi, gdzie każdy może podejść, zainteresować się – zapowiada prezes UTW Józefa Koźlak. 

Wydarzeniu nieco przeszkodziła pogoda – zgodnie z pierwotnymi planami, turniej miał odbyć się w Parku Miejskim, jako jednym ze stałych miejsc treningów studentów UTW, którzy przygodę z grą w bule kontynuują już od około 3 lat. 

-Uważam, że to jest bardzo fajna zabawa, dużo śmiechu przy tym mamy. Dzieciakom też się podoba, już chcą się zapisywać na wakacje. Jest integracja międzypokoleniowa, musimy wyjść z domu i się poruszać, a to jest potrzebne zarówno młodym, jak i starym po tej pandemii  – przekonuje Małgorzata Tarnowska-Wiecheć z sekcji wolontariatu UTW w Nowym Targu.

-Staramy się wyciągnąć jak najwięcej ludzi starszych z domów. To jest ruch i to nie jest wcale taka lekka gra. To jest i zmęczenie, koncentracja, ale też niesamowita rozrywka. Gdzie się nie wyjedzie na wczasy do Serbii, Niemiec, Włoch to jest to tak rozpowszechnione, że na plaży, trawnikach ludzie spędzają czas grając w bule – opowiada Marek Wągiel z UTW w Kętach, który w bule gra już od wielu lat. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

os 29.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również