Kamery live
prognoza pogody

Na cmentarzu stanęły dwa zniczomaty

29 marca 2018 15:39

Przed tygodniem na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Targu stanęły dwa zniczomaty – jeden z nich zlokalizowany jest przy wejściu od strony szpitala, drugi – nieopodal kaplicy cmentarnej i kolumbarium. Taka możliwość zakupu wkładów lub zniczy cieszy się wśród mieszkańców pozytywnym odbiorem i uznawana jest za potrzebną i praktyczną.

Na cmentarzu stanęły dwa zniczomaty

Z inicjatywą ustawienia automatów ze zniczami na nowotarskim Cmentarzu Komunalnym wystąpiła Fundacja Rozwoju Regionalnego Viribus Unitis z Nowego Sącza, zajmująca się m.in. wspieraniem i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Wkłady i znicze sprzedawane w automatach wykonywane są przez osoby głuchonieme, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na nowotarskie koło terenowe Polskiego Związku Głuchych. 

Wniosek został pozytywnie przyjęty zarówno przez burmistrza Grzegorza Watychę, jaki i dyrektora Zakładu Zieleni Michała Rubisia, dla których przekonujący był właśnie ten społeczny cel, z jakim wiąże się sprzedaż zniczy z automatów.

Możliwość zakupienia zniczy i wkładów na samym cmentarzu – położonym, jak wiadomo, w pewnym oddaleniu od sklepów – będzie z pewnością dużym ułatwieniem dla mieszkańców. 

/os

os 29.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również