Kamery live
prognoza pogody

Na biegówki w Nowym Targu – prawdopodobnie już w ten weekend

1 grudnia 2016 15:44

Amatorzy nart biegowych mogą zacierać ręce i szykować sprzęt narciarski - trasy biegowe w Nowym Targu powinny być gotowe w ten weekend. W pierwszej kolejności planowane jest przygotowanie pętli w Borze Kombinackim oraz 5 km odcinka trasy od kładki przy lotnisku w kierunku Szaflar.

Na biegówki w Nowym Targu - prawdopodobnie już w ten weekend

Ci, którym spieszy się bardziej do ulubionego sportu, już jutro mogą natomiast korzystać z niemal w całości gotowej, przepięknej widokowo trasy z Obidowej na Turbacz. Trasa narciarstwa biegowego „Śladami Olimpijczyków” została otwarta w styczniu 2015 roku, wspólnym staraniem władz Polski i Słowacji. Projekt został współfinansowany przez UE oraz Euroregion „Tatry”. Po stronie polskiej trasę „firmuje” nazwisko Justyny Kowalczyk, która trenowała często na odcinku Obidowa – Turbacz, natomiast po stronie słowackiej – olimpijczyk Ivan Batory.

Przebieg nowotarskich tras biegowych można znaleźć na stronie www.biegowki.nowytarg.pl. Osoby nie korzystające z nart biegowych prosi się o niedeptanie torów biegowych oraz niewpuszczanie na nie psów.

zdj.UM Nowy Targ

opr. os

NT24TV 01.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również