Kamery live
prognoza pogody

“Woda nadaje się do celów konsumpcyjnych”. MZWiK wydaje komunikat dotyczący jakości wody w Nowym Targu

22 stycznia 2021 13:41

“Analizy prowadzone przez MZWiK w Nowym Targu, jak również przez zewnętrzne laboratorium akredytowane wskazują na całkowitą i bezwarunkową zdatność wody do spożycia przez ludzi” – pisze Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w wydanym właśnie komunikacie. Spółka poinformowała  też, że do tej pory nie otrzymała od sanepidu żadnego powiadomienia o decyzji, której jest głównym adresatem. 

Prezes MZWiK-u dr inż. Dariusz Latawiec w wydanym właśnie komunikacie zapewnia o tym, że MZWiK prowadzi bieżący nadzór i monitoring jakości wody z wodociągu publicznego. 

-Pobrana próbka, która zawierała przekroczenia pochodziła z ujęcia wody podziemnej, zlokalizowanego na terenie byłego NZPS. Ujęcie to jest na bieżąco dezynfekowane. Analizy prowadzone przez MZWiK w Nowym Targu, jak również przez zewnętrzne laboratorium akredytowane wskazują na całkowitą i bezwarunkową zdatność wody do spożycia przez ludzi. Zgodnie z tymi analizami, ogólna liczba bakterii, jak i pozostałe parametry  są w chwili obecnej zgodne z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (…) Przepraszając naszych klientów za niedogodności, zachęcamy do bieżącego korzystania z wody pochodzącej z wodociągu publicznego – czytamy w oficjalnym komunikacie MZWiK-u. 

Prezes MZWiK Dariusz Latawiec zapewnia, że w trybie ciągłym prowadzona jest dezynfekcja wody podawanej z ujęcia NZPS, dezynfekcja sieci wodociągowej w innych punktach na terenie całego miasta, jak również dodatkowe analizy wody w różnych punktach wodociągu.

W komunikacie czytamy również, że “podane w decyzji przekroczenie parametru “ogólna liczba mikroorganizmów”, nie jest przekroczeniem związanym z zanieczyszczeniem bakteriami E.Coli i woda nadaje się do celów konsumpcyjnych”.

os 22.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również