Kamery live
prognoza pogody

MZK z nowymi Solarisami – jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku, flota Miejskiego Zakładu Komunikacji wzbogaci się łącznie o sześć nowych autobusów. Po dwóch nowoczesnych pojazdach typu mini marki Isuzu Novocti Life, których na ulicach Nowego Targu możemy spodziewać się już w lutym, miasto zakupi także cztery nowe, niskopodłogowe Solarisy za łączną kwotę 4,7 mln złotych. Właśnie rozstrzygnięto przetarg. 

MZK z nowymi Solarisami - jeszcze w tym roku

Zakup nowych pojazdów odbywa się w ramach dużego, unijnego, międzygminnego projektu, który ma nie tylko usprawnić transport, ale też uczynić go bardziej ekologicznym.

Jak pisze portal infobus.pl, Nowy Targ jako pierwsze miasto w Polsce będzie użytkować “nową odsłonę” Solarisa Urbino 12LE oraz trzy w pełni niskopodłogowe “dwunastki” (duże autobusy o długości 12 m) Urbino 12. Mają one zabierać na pokład min. 85 pasażerów, w tym co najmniej 25 na miejscach siedzących. Pojazdy będą monitorowane oraz klimatyzowane. 

“Na zewnątrz zamontowane będą trzy tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości. W środku znajdą się tablice LCD 23″. Na nich będzie prezentowana informacja liniowa. Nie zabraknie oczywiście głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością będzie sterował wielofunkcyjny autokomputer z dotykowym interfejsem. Wszystko ma być kompatybilne z już użytkowanym przez MZK Nowy Targ systemem bydgoskiego Pixela” – czytamy na branżowej stronie infobus.pl – Można więc śmiało powiedzieć, że będziemy świadkami dwóch bardzo ciekawych dostaw – tak komentowany jest zakup przez MZK wszystkich sześciu nowych pojazdów. 

Czas realizacji zamówienia wynosi do 26 tygodni od momentu podpisania umowy, zatem na nowotarskich drogach będzie można spodziewać się Solarisów latem 2020 roku. 

źródło i fot. infobus.pl

W MZK – kilka zmian w nowym roku

W 2020 – sześć nowych autobusów MZK i remont zajezdni

/os

os 20.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Andrzej S 21:56 20.01.2020

Gratulacje dyrektorze

Zobacz również