Kamery live
prognoza pogody

Myślał, że uniknie konsekwencji…

13 stycznia 2021 00:26

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli samochodu osobowego w Rabce-Zdrój zatrzymali w poniedziałek obywatela Rumunii. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, iż 49-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Policję za przestępstwo karno-skarbowe, dotyczące uszczuplenia należności podatku VAT.

Myślał, że uniknie konsekwencji...
 

W 2017 r. obywatel Rumunii został oskarżony o przestępstwo z art. 54 § 2 Kodeksu karnego skarbowego i skazany na karę grzywny w wysokości 1 400 zł, której nie uiścił, dlatego też dane osobowe mężczyzny widniały w jednej z baz, jako osoby poszukiwanej.

Cudzoziemiec myślał, że wjeżdżając do Polski przez granicę wewnętrzną UE uniknie kontroli, a zarazem konsekwencji swojego wcześniejszego postępowania. Tak się jednak nie stało, gdyż został skontrolowany przez strażników granicznych z Zakopanego i musiał uiścić zaległą karę – w przeciwnym razie zostałby osadzony w zakładzie karnym.  

os 13.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również