Kamery live
prognoza pogody

Muzyczne Niedziele w Altanie zainaugurowane

8 lipca 2019 09:58
Wyciszenie Włącz dźwięk

Od koncertu zespołu New Market Jazz Band rozpoczął się organizowany już kolejny rok z rzędu cykl muzycznych niedziel w altanie Parku Miejskiego w Nowym Targu. Do końca wakacji, każde niedzielne popołudnie – bez względu na pogodę – umilać nam będą dźwięki muzyki na żywo. Koncertowa oferta jest w tym roku bardzo różnorodna  – od hip-hopu, przez muzykę filmową aż po elektronikę. 

Koncerty w altanie mają swoją stałą publiczność, ale też wielu przypadkowych słuchaczy, którzy kierują swoje kroki do altany skuszeni dźwiękami muzyki na żywo. Taka jest zresztą idea organizowanych tu latem koncertów – wyjścia z ofertą kulturalną na miasto, w miejsce ogólnodostępne, poza mury sali koncertowej, czy ośrodka kultury. Koncerty są niebiletowane i otwarte dla wszystkich. Ich organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Formuła w ciągu dwóch lat dobrze się sprawdziła, dlatego cykl ma swoją kontynuację również w tym roku. 

Od 7 lipca ruszają Muzyczne Niedziele w Altanie

W sezonie letnim 2019, na kameralnej scenie altany zorganizowanych zostanie siedem koncertów, podczas których usłyszymy takich artystów, jak Willy Blake, CorNatura, Aquavoice, Anatom, kwintet ‘z harfą w tle’ i Kasia Ignatowicz. Oferta jest różnorodna – od hip-hopu przez polską muzykę filmową, aż po dźwięki z pogranicza elektroniki. W Parku Miejskim usłyszymy też tradycyjne pieśni amerykańskie z przełomu XIX i XX wieku z gatunku country bluesa oraz oryginalne kompozycje powstałe z połączenia w muzycznym kontekście dwóch odległych kultur – meksykańskiej i polskiej. 

Cykl zainaugurował dixielandowy New Market Jazz Band, który rozpoczął koncert tuż po pożegnalnym przelocie nad miastem słynnego F16 – na nowotarskim lotnisku wciąż trwał bowiem piknik lotniczy. 

/os

os 08.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również