Kamery live
prognoza pogody

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę plenerową na Krupówkach

22 października 2022 11:43

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia nowej wystawy plenerowej “W stronę Zakopanego – architektura”. Wystawa jest prezentowana na dole Krupówek (przy kawiarnia Samanta) od 19.10.2022r – 31.12.2022r.

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę plenerową na Krupówkach

Projekt badawczy „Nowe Zakopane 2022” jest ważną próbą podjęcia „odwiecznego” tematu zakopiańskiej architektury. Spotkanie, rozmowa, próba interpretacji, wyłożenia swojego zdania czy wysłuchania się nawzajem to elementy i sensy tego wydarzenia. Wystawa plenerowa „W STRONĘ NOWEGO ZAKOPANEGO – ARCHITEKTURA” jest próbą wskazania dobrej architektury w Zakopanem ostatnich dwóch dekad. To próba indywidualna, wypracowana w trakcie spotkań z architektami, zakopiańczykami, lekturami, a przede wszystkim dzięki wieloletnim spacerom po mieście. Jest niepełna, krzywdząca, ale taka jest natura wyboru. Wystawa opowiada, ale może też być inspiracją, nagrodą, wskazaniem – to ważne metody edukacji, której w dziedzinie estetyki, w ostatnich dziesięcioleciach zaniechaliśmy. Zachęcamy Państwa do oglądania i dyskutowania. Chcemy krytyki i komplementów. Jeśli mimo wszystko kochamy to miasto – ROZMAWIAJMY.

Nowe Zakopane 2022, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017–2022

os 22.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również