nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Msza Święta w intencji służb mundurowych

W niedzielę 14 lipca o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Służb Mundurowych, uświetniająca 100-lecie powstania Polskiej Policji. 

W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni nowotarskiej komendy wraz z rodzinami. Pojawili się przedstawiciele samorządów: Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Miasta Nowy Targ, Przewodniczący Rady Powiatu i Miasta Nowy Targ,  przedstawiciele parlamentarzystów, w tym poseł Jan Duda oraz emerytowani funkcjonariusze Policji, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z nowotarską jednostką.

Msza święta koncelebrowana była przez Księdza Kapelana Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu Jana Karlaka, Ks. Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu Jerzego Filka oraz Dziekana dekanatu nowotarskiego Ks. prałata Stanisława Strojka.

Policjanci podczas mszy podjęli pełną asystę liturgiczną. Na zakończenie proboszcz ludźmierski ofiarował Komendantowi nowotarskiej jednostki album o koronacji cudownej figury ludźmierskiej. Podziękował również policjantom za piękną modlitwę, za ich obecność i służbę, dzięki której można czuć się bezpiecznie.

źródło: KPP Nowy Targ 

 

4 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

5960

Lipiec 17, 2019, o 15:53:51

Msza święta no dobrze, a gdzie uroczystosci cywilne dla pracowników i emerytów. Włodarze Komendy Policji, miasta i powiatu niestety zapomnieli. Polityka i Kościół idą w parze

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna