nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Msza Święta Ludzi Gór z Jarosławem Gowinem

Wicepremier Polski wziął udział w dzisiejszym nabożeństwie na Turbaczu. Jarosław Gowin wspominał inicjatora Mszy Świętej Ludzi Gór na Turbaczu – księdza profesora Józefa Tischnera.

To jedyne takie nabożeństwo w roku. Zapoczątkowana przez księdza Józefa Tischnera Msza święta Ludzi Gór na Turbaczu rokrocznie ściąga tłumy wiernych. Tylko w tym roku na Polanie Rusnakowej spotkało się kilkaset osób, aby pod gołym niebem oddać cześć Matce Bożej Królowej Gorców.

 – Oddzielamy się od tego hałasu, gdzieś tam ten hałas zostaje w dolinach, na dole, a tutaj, na górze, przychodzi ten powiew świeżego wiatru, który sprawia, że dociera do mnie szept. Kto wie, może i szept samego Pana Boga – zwierza się nam na Turbaczu ks. Michał Ciemięga, sercanin z Zakopanego.

Wyjątkowości nabożeństwu dodaje też jego regionalny charakter. Msza święta Ludzi Gór, organizowana przez Związek Podhalan, kierowana jest nie tylko w stronę miłośników pieszych wędrówek po Gorcach, ale także w stronę górali. Obecny na mszy wicepremier Jarosław Gowin przypomniał wiernym postać księdza profesora Józefa Tischnera, który za czasów komunizmu wygłaszał na Turbaczu patriotyczne kazania.

 – Trzeba odwagi aby być chrześcijaninem, a trzeba szczególnej odwagi aby być księdzem. I tak było w tamtych czasach i tak jest dzisiaj. Ale ksiądz profesor Tischner był odważny nie tylko jako chrześcijanin, on był odważny jako Polak, czynnie przeciwstawiając się złu jakim był reżim komunistyczny – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Więcej na temat dzisiejszej Mszy Świętej Ludzi Gór, zapoczątkowanej przez ks. Józefa Tischnera, dowiecie się oglądając naszą relację reporterską. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

 

7 3

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

TR

Sierpień 11, 2019, o 22:30:19

Wstydu nie macie. Ważność Mszy podkreślana jest w tytule obecnością polityka? Obu was Bóg nie pokarał za tę profanację.

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna