Kamery live
prognoza pogody

Mr. Pollack u Winiarskich

1 maja 2017 16:08

W minioną sobotę, już po raz kolejny w historii, nowotarska Piwnica u Winiarskich gościła zespół Mr. Pollack. Bracia Polakowie do Nowego Targu zawitali niemal prosto z międzynarodowej trasy, obejmującej Chiny, Kanadę, USA i Wielką Brytanię.

 

 

Mr. Pollack u Winiarskich

Zespół Mr. Pollack tworzą pochodzący z Mielca bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie, którzy swoją edukację muzyczną rozpoczynali jako kilkuletni chłopcy u Stanisława Steczkowskiego (ojca Justyny), ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy, zaliczyli udany występ na legendarnym festiwalu w Jarocinie i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy, zyskując uznanie jako jeden z najlepszych polskich gitarzystów.

Jednym ze znaków rozpoznawczych zespołu są grane na każdym koncercie utwory muzyki poważnej w zaskakującej aranżacji rockowej – m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny “Lot trzmiela” – z płyty, która początkowo była zaskoczeniem dla fanów, jednak szybko zyskała status jednej z tych najważniejszych. 

Utworów z płyty „Air on 6 strings” – bo o niej mowa – nie mogło zatem zabraknąć podczas sobotniego koncertu w Piwnicy u Winiarskich, a słuchacze mieli okazję przekonać się na własne uszy dlaczego Jacek Polak nazywany bywa “Paganinim gitary”. Zespół wykonywał też kompozycje z najnowszej, pochodzącej z 2013 roku, płyty “Black Hawk”, świetnie przyjętej zarówno w Polsce, jak i za granicą, odnosząc sukces w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a nawet w…Chinach. Podczas koncertu wokalnie wsparł braci Polaków również nasz słynny, nowotarski muzyk – Mr. Lupi.

/os

 

NT24TV 01.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również