nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

MPEC podłącza pierwszych odbiorców indywidualnych

Dzięki uzyskanej z początkiem 2018 r. ponad 10 milionowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, MPEC Nowy Targ Sp. z o.o. rozpoczął na terenie miasta szereg inwestycji na łączną kwotę ponad 17 milionów zł. Do 1 września 2018 roku wymieniono już prawie kilometr sieci wzdłuż ulicy Podhalańskiej, a aktualnie trwa podłączanie pierwszych klientów indywidualnych na ul. Szaflarskiej oraz na ul. Na Równi – tj. 11 budynków jednorodzinnych (13 odbiorców).  Już w tym sezonie grzewczym skorzystają oni z ciepła miejskiego, oraz z ciepłej wody użytkowej.

Począwszy od maja tego roku, w ciągu najbliższych 5 lat zostanie wykonana modernizacja łącznie około 6 km istniejącej osiedlowej sieci rozdzielczej, głównie na osiedlu Sikorskiego i Generała Maczka oraz budowa 5,5 km nowych sieci ciepłowniczych, które pozwolą zasilić odbiorców, w tym w ścisłym centrum miasta. Wymiana starych, ponad 40-letnich rurociągów na nowe, wykonane w technologii preizolowanej, zmniejszy straty ciepła prawie pięciokrotnie, a podłączenie budynków jednorodzinnych do sieci MPEC pozwoli na likwidację palenisk węglowych w mieście i ograniczenie niskiej emisji, a w konsekwencji na poprawę jakości powietrza w Nowym Targu.

Absolutnym przełomem są plany, które zakładają podłączenie do sieci jednorodzinnych budynków z centrum miasta. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii Nowego Targu ciepło systemowe dotrze do odbiorców indywidualnych. Ten krok wyróżnia MPEC Nowy Targ również na tle innych MPEC-ów, ponieważ inne spółki niechętnie przyłączają  drobnych odbiorców, z powodu małej opłacalności inwestycji. Aktualnie trwa podłączanie pierwszych odbiorców indywidualnych na ul. Szaflarskiej i Na Równi.

Wbito symboliczną łopatę pod przełomową inwestycję MPEC-u

-Działania inwestycyjne nie spowodują opóźnień w rozpoczęciu sezonu grzewczego – zapewniają władze spółki MPEC sp. z o.o. – Wszyscy odbiorcy otrzymali pisemną informację, iż w dniu 24.09.2018 r. tj. poniedziałek nastąpi rozpoczęcie sezonu grzewczego. Zostali poproszeni także o niezwłoczne poinformowanie MPEC-u o chęci uruchomienia dostaw ciepła do ich budynków.

Rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej realizowanej przez MPEC Nowy Targ Sp. z o.o. wspiera kampania edukacyjna pod nazwą „Uwaga! Zły piec”, która ma na celu przybliżyć problem smogu mieszkańcom Nowego Targu oraz zaprezentować alternatywne, ekologiczne źródła ciepła.

MPEC z ponad 10 mln dofinansowaniem

Równolegle spółka ma realne plany pozyskiwania ciepła z głębi ziemi – już za 5 lat magistralą ciepłowniczą będzie transportowana ciepła woda z Bańskiej Niżnej do Nowego Targu, która ogrzana zostanie w źródle geotermalnym. 

Geotermia w Nowym Targu – o krok bliżej

mat. prasowe

4 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

zuza meduza

Wrzesień 18, 2018, o 20:33:55

i to jest miła wiadomość, postawić druga kotłownie na niwie i niech grzeje tamtą część miasta

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna