PILNE

Można już składać wnioski o świadczenia i zasiłki w OPS

4 sierpnia 2020 14:27

Świadczenia “Dobry Start”, zasiłek rodzinny z dodatkami, specjalny zasiłek opiekuńczy czy świadczenia z funduszu alimentacyjnego – przyjmowanie wniosków w tych sprawach rozpoczął Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu. Jednocześnie urzędnicy przypominają, że ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie jest możliwe wypełnienie takowego wniosku w budynku OPS. Dokumenty najlepiej składać drogą internetową.

Można już składać wnioski o świadczenia i zasiłki w OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna przyjmowanie wniosków na:

 

świadczenia ,,Dobry Start’’,
zasiłek rodzinny z dodatkami,
specjalny zasiłek opiekuńczy,
świadczenia z funduszu alimentacyjnego

 

Z uwagi na stan epidemii w kraju a także rosnącą liczbę zakażeń COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników Ośrodka, osobisty kontakt z pracownikami Działu Świadczeń dla Rodzin Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu będzie ograniczony do odwołania. Nie będzie również możliwości wypełniania wniosków na miejscu w siedzibie Ośrodka. W związku z powyższym, wypełnione wnioski należy wrzucać do urny‼️ na dokumenty znajdującej się w siedzibie Ośrodka ul. Kościuszki 8 – na parterze budynku lub przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Jednocześnie przypominamy, że za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego https://empatia.mpips.gov.pl/ w sposób bezpieczny, bez wychodzenia z domu – można złożyć wszystkie wnioski, posiadając Profil Zaufany, e-dowód lub podpis elektroniczny. Osoby, które potrzebują konsultacji w zakresie sposobu wypełniania wniosku oraz wymaganych dokumentów, proszone są o kontakt telefoniczny w godzinach 8.00 do 15.00 pod numerami telefonu:

 

Świadczenia rodzinne, Dobry Start: 18 266 57 75

Fundusz alimentacyjny: 18 26 11 708

 

W uzasadnionych przypadkach, klienci będą przyjmowani pojedynczo, bez osób towarzyszących, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

Prosimy o podanie numeru telefonu, adresu e-mail w celu ułatwienia i przyspieszenia kontaktu z Państwem.

 

/źródło: UM Nowy Targ/

Piotr Starmach 04.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również