Kamery live
prognoza pogody

Motocyklista stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

2 kwietnia 2021 22:33

1 kwietnia br. w Zubrzycy Dolnej, policjanci z grupy SPEED pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Około godziny 11, kierujący motocyklem na terenie obszaru zabudowanego przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.  49-latek za jazdę z prędkością 101 km/h został ukaranym mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Jeżeli kierujący zostanie zatrzymany do kontroli w tym czasie, to kara zostaje przedłużona do 6 miesięcy.  Kolejne zatrzymanie to już utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

Motocyklista stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kilka słonecznych dni sprawiło, że na drogach pojawili się motocykliści. Wraz z rozpoczęciem sezonu dochodzi również do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy jednośladów. Dlatego policjanci ruchu drogowego, każdego dnia kontrolują przestrzeganie przepisów, w tym ograniczeń prędkości przez kierujących pojazdami, również motocyklami.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania jednośladem jest bardzo ważne. Motocyklista, w momencie zderzenia z innym pojazdem, narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przed nami okres świąteczny. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i poruszanie się zgodnie z przepisami. Bez względu na to jakim środkiem transportu się poruszamy, wszystkim zależy na bezpiecznym dotarciu do celu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 02.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również