Kamery live
prognoza pogody

Motocykliści wracają na drogi

23 kwietnia 2020 17:41

Od poniedziałku, 20 kwietnia nie ma już zakazu przemieszczania się, zatem dozwolona jest jazda w celach rekreacyjnych, także  dla miłośników “dwóch kółek”. Oznacza to zwiększony ruch jednośladów na drogach.

Motocykliści wracają na drogi

To m.in. motocykliści są adresatami rządowego rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym czytamy: „Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568 i 695), ust i nosa.”.  


Warto  posiadać przy sobie coś, czym będziemy mogli zasłonić usta i nos po zdjęciu kasku np. kominiarkę, komin, itp. Użytkownicy kasków otwartych, powinni zakrywać usta i nos.

Pamiętajmy, że podczas kontroli drogowej mamy obowiązek odsłonić twarz na prośbę policjanta w celu weryfikacji naszej tożsamości.

Po zimowej przerwie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy również przygotowują motocykle do pełnienia służby na drodze. Niezależnie od ładnej, słonecznej pogody i dobrych warunków na drodze, apelujemy do miłośników “dwóch kółek” oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń. Doświadczenie pokazuje, że do wypadku wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzenia nawierzchni drogi, utrata koncentracji, czy gwałtownie wykonany manewr. 

Do rozwagi i zachowania zgodnego z kodeksem drogowym obowiązani są również inni użytkownicy dróg. Zwłaszcza w sytuacji włączania  się do w ruchu, czy na skrzyżowanych i innych przecięciach kierunków ruchu starajmy się dobrze oceniać prędkość nadjeżdżającego jednośladu  (trudniej jest ocenić prędkość stosunkowo niewielkiego obiektu – jednośladu, a  jak obserwujemy, często  do wypadków z motocyklistami dochodzi w sytuacji włączania  się do ruchu –  tuż przed  nadjeżdżającym jednośladem).

źródło: KPP Nowy Targ

os 23.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również