Kamery live
prognoza pogody

Motocykliści rozpoczynają sezon

31 marca 2019 16:19

Słoneczna pogoda sprawiła, że miłośnicy jednośladów postanowili po raz pierwszy w tym sezonie pojeździć na własnych maszynach. Na słynnych „patelniach” w Chabówce pojawiło się dziś kilkudziesięciu motocyklistów; kilku z nich zdążyło dostać mandaty za nieprzepisową jazdę.

Motocykliści rozpoczynają sezon

Co roku o tej porze motocykliści z całej Polski zjeżdżają się na Podhale, gdzie witają rozpoczynający się sezon motocyklowy. Dziś rano w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się msza święta, gdzie kierowcy jednośladów otrzymali błogosławieństwo od ks. Władysława Pasternaka – również motocyklisty – a następnie ich maszyny zostały poświęcone.

Po godzinie 12.00 motocykliści zawitali na owiane złą sławą „patelnie” w Chabówce. Prawie pięćdziesiąt jednośladów pozowało na przykościelnym parkingu. Kierowcy części z nich próbowali możliwości własnych maszyn na drodze. Niestety, często łamiąc przy tym przepisy.

 – Nie pochwalam tego, co oni robią – powiedziała nam Paulina, motocyklistka która na „patelnie” przyjechała aż z Krakowa. – Jak ktoś chce się wyszaleć to niech jedzie na tor. Tu powinniśmy się spotykać, rozmawiać, a nie narażać innych kierowców na niebezpieczeństwo.

Stacjonujący nieopodal radiowóz policji miał dziś ręce pełne pracy. Zarówno motocyklistów jak i kierowców samochodów funkcjonariusze karali nie tylko za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale również za nieprzepisową jazdę.

– Niestety, w każdym stadzie znajdzie się kilka czarnych owiec, a potem całe nasze motocyklowe społeczeństwo na tym cierpi – żali się krakowianka.

To dopiero początek tamtejszych spotkań motocyklistów, które w świecie zmotoryzowanych odbierane są jako niezwykle kontrowersyjne. Oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego na tzw. „patelniach” w Chabówce odbędzie się 28 kwietnia.

 

/ps/

Piotr Starmach 31.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również