Kamery live
prognoza pogody

Mobilna aplikacja dla objętych kwarantanną domową jest już do pobrania

26 marca 2020 16:57

Policjanci zachęcają do pobrania darmowej i bezpiecznej aplikacji na telefony o nazwie “Kwarantanna domowa”. Dzięki niej ograniczona zostanie liczba wizyt funkcjonariuszy u osób odbywających okres izolacji. Program daje możliwość m.in. szybkiego dostępu do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji, a także oferuje możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej.

Mobilna aplikacja dla objętych kwarantanną domową jest już do pobrania

Policjanci każdego dnia wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu. Takiej kontroli dokonują zawsze policjanci umundurowani. Z każdym dniem ilość osób do sprawdzenia przez policjantów przybywa. Przypominamy, że osobom, które nie stosują się do kwarantanny grozi grzywna nawet do 30 tys. złotych. Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności.

Zdecydowana większość osób podczas wizyty policjantów jest obecna w miejscu kwarantanny, a przypadki nieobecności wynikały m.in. z faktu odbywania kwarantanny od początku pod innym adresem niż został podany w karcie lokalizacyjnej.

Aby ograniczyć wizyty policjantów osoby objęte kwarantanną mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Wiadomości MMS z ulotką informacyjną dotyczącą aplikacji policjanci wysyłają do osób objętych kwarantanną. Zachęcamy do ściągnięcia darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Z każdym dniem osób korzystających z aplikacji jest coraz więcej, co zdecydowanie ogranicza listę osób do sprawdzenia przez policjantów.

Bądźmy odpowiedzialni. Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.   

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię – 22 165 57 44.

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z Google Play lub App Store.

Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa

Przypominamy również, że złożenie zawiadomienia o przestępstwie lub wykroczeniu, czy złożenie podania nie musi odbywać się osobiście w jednostce Policji.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 26.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również