Młodzież postawiła się “Szarotkom”

24 września 2019 21:04

W meczu w ramach 3 kolejki spotkań PHL hokeiści Podhala Nowy Targ odnieśli planowe zwycięstwo nad Kadrą u23 PZHL. „Szarotki” wygrały na własnym lodzie 6:2.

Młodzież postawiła się

Młody zespół kadry oparty głównie na zawodnikach z Jastrzębia, Sosnowca i Tychów, mimo wysokiej porażki, pozostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie. Przez długie momenty w tym meczu stawiał zacięty opór gospodarzom.

Pierwsza tercja wygrana przez Podhale 3:0, sugerowałaby mocno jednostronny przebieg gry, ale w rzeczywistości i pod bramką gospodarzy sporo w tej odsłonie się działo. Przyjezdni byli jednak nieskuteczni, przeciwnie do nowotarżan.

Wynik już w 65 sekundzie meczu otworzył Nuepauer, po wymianie podań z Worwą. Neupauer miał udział także przy golu numer 2 w 13 min, kiedy jego strzał dobił Franek. Gol numer 3 z kolei to dzieło fińsko-szwedzkiego duetu „Szarotek”. Podawał Nattinen, a do bramki rywala trafił Peterssonn.

Druga tercja z początku słaba. Z tafli wiało nudą. Widząc to trener „Szarotek” Phlillp Barski wziął czas. To przyniosło efekt o tyle, że Podhalanie w drugiej części tej odsłony dołożyli kolejne dwa gole. Najpierw w momencie kiedy gospodarze grali 5 na 4, drugi raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Neupauer. 69 sekund później na 5:0 trafił, po składnej akcje pierwszej formacji, Jencik.

Trzecią tercję wygrali goście. Co prawda najpierw szóstego gola dla Podhala, a swojego drugiego w tym spotkaniu, zdobył po solowej akcji Peterssonn, ale już po 27 sekundach odpowiedział Pelaczyk, a w 57 min do bramki B. Kapicy trafił – przy sygnalizacji kary dla Podhala – Krężołek.

Przed meczem uczulaliśmy się nawzajem, że to nie będzie łatwy mecz. To już nie te czasy kiedy grając przeciwko drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, robiliśmy z nią co chcieliśmy. Teraz tę kadrę u23 tworzą młodzi chłopcy, ale większość z nich już jest ograna w drużynach ekstraklasy. Zaczęliśmy dobrze, ale już ta trzecia tercja nie była już w naszym wykonaniu tak efektowna i efektywna. Na pewno musimy to poprawić przed kolejnymi meczami – przyznał Bartłomiej Naupauer, najjaśniejsza postać dzisiejszego spotkania.

KH Podhale – Kadra u 23 PZHL 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Bramki: 1:0 Neupauer (Worwa), 2:0 Franek (Neupauer, Suominen) 13, 3:0 Peterssonn (Natinnen, Svec) 19, 4:0 Neupauer (Franek, Svec) 36, 5:0 Jencik (Wielkiewicz, Dziubiński) 37, 6:0 Peterssonn (Nattinen, Svec) 49, 6:1 Pelaczyk (Wróbel, Krążołek) 50, 6:2 Krężołek (Pelaczyk) 57.

Podhale: Odrobny (od 21 B. Kapica) – Wsół, Seed, Jencik, Dziubiński, Wielkiewicz – Suominen, Kamieniew, Franek, Neupauer, Worwa – Mrugała, Sulka, Svec, Nattinen, Petersson – D. Kapica, Siuty, Słowakiewicz.

Kadra u23: Kotuła – Radzienciak, Michałowski, Pelaczyk, Mlarczyk, Wróbel – Bizacki, Glazer, Augustyniak, Ubowski, Krzyżek – Luszniak, Khopera, Bernacki, Blanik, Krężołek – Florczak, Biłas, Filipek, Tyczyński, Bezwiński.

Sędziowali Przemysław Kępa oraz Robert Długi z Nowego Targu. Kary: 8-8 min. Widzów: 300